Valu urineerida ja tihedad põiepõletikud peale vahekorda 10.07.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Pöördun murega, et viimasel ajal esineb sageli peale vahekorda valu urineerida ja põiepõletikud. Vahest on vahekorra ajal kui ka pärast vahekorda valus. Alati peale vahekorda käin kohe ka urineerimas ning vahest pesen ka. Hiljuti olin ka antibiotikumide peal põiepõletiku pärast.
Mure on tekkinud viimase paari kuu jooksul.
Kas te oskate öelda millest see võib tulla või kas ma peaks selle murega pigem pöörduma juba oma naistearsti poole?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Soovitav on pöörduda naistearsti poole kontrolli ja teha analüüsid erinevate põletike suhtes k.a. ureaplasmoos. Kui analüüsid on korras, siis on tegemist kusiti ärrituse ja korduvate põiepõletikega, mis on seotud mikrofloora tasakaalu häiretega. Soovitav on teha uriini analüüs ja mikrobioloogiline külv. Kõige sagedasem põiepõletiku tekitaja on E.coli. Peale põletikuravi on soovitav põie limaskesta taastumiseks järelkuurina kasutada 10-14 päeva veel nt. Canephroni tablette 1x3. See aitab põie limaskestal paremini taastuda. Oluline on igapäevane pigem rohke vedelikutarbimine ( vesi, taimeteed, jõhvikamorss-mahl). Alkohol ja suitsetamine ei sobi.