Pillidelt endisele vahendile tagasiminek 17.07.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Käisin naistearsti vastuvõtul ja kurtsin kõhuvalusid nii enne päevasid, praktiliselt iganädalaselt. Kasutasin siis nuvaringi. Leppisime kokku, et proovin ammilyt. Kuna varasemalt ei ole pille proovinud selletõttu, et ei ole suuremat sorti tabletivõtja (ununeb lihtsalt), siis nüüd kui olen kuu üritanud neid võtta tunnen, et see ei ole siiski minu jaoks. Lisaks sellele on tulemas augustis aeg, mil pean välitingimustes pikalt viibima ja menstruatsioon jääb täpselt sellele ajale, siis sooviksin enda menstruatsiooni edasi lükata. Lugesin, et pillidega võib ikkagi see veritsus tulla isegi siis kui uue pakiga alustada koheselt kui eelmine otsas. Ajaliselt peaksin reedel siis kas pille või rõngast uuesti kasutama. Kas tohin nendelt pillidelt kohe tagasi minna nuvaringile või ootan selle ajani ära kui peaksid uuesti päevad augustis hakkama (vahepeal lihtsalt ei kasuta kumbagi) ja siis paigaldan rõnga?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Alustage kohe reedel Nuvaringiga ja vajadusel jätke järgmises tsüklis paus vahele. Edasi jätkake skeemi järgi.