Emaka seinad paksemad. 17.07.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,mul alatest Mai kuust kõht hakkas ärsult kasvama ja praegu suht suur juba nagu oleksin 5 kuud rase olnud,ja päevad käivad ilusti iga kuu aga ainult 2 päeva ,ja 17 Juuli käisin ämmaemandi juures aga hultraeli midagi ei näidanud ,kui ta kõhu peale vajutas siis oli valus .Kas võib midagi tõsist olla ,??

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 47-aastane

Tuletage meelde, millal käisite viimati günekoloogilises kontrollis? Kas emakakaela vähi sõeluuring 45-aastaselt oli tehtud? Mitu sünnitust on olnud? Kas vastsündinute kaalud olid alla 4kg?
Esiteks tuleb välistada rasedus ja teha hommikusest uriinist apteegi rasedustest ning korrata neid üks kord nädalas kuni probleemi selgumiseni.
Teiseks tuleb välistada muud probleemid soolestikus, maksas, maos, põies jne. Hea nõustaja võiks olla perearst.
Menstruatsioonide verevaesemaks muutumine viitab algavale üleminekueale. Kuni menstruatsioonid kestavad, siis märkige 1. päevad üles. Viimane menstruatsioon elus on siis, kui aasta jooksul ei järgne järgmist.
Kui olete paaritul aastal sündinud, siis läbige onko-günekoloogiline kontroll igal paaritul aastal ja vastupidi.
Vähi diagnoosi valu järgi ei diagnoosita, vajate palju analüüse ja uuringuid.
Kui soovite täpset ja isikustatud nõustamist, siis on võimalik tasuline kaugnõustamine 25,87€, mis üle kanda Evita Grupp OÜ, siis saata minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood. Kaugnõustamine iga päev kell 10.00, muul ajal kokkuleppel, siis võib ka helistada kuni 25 minutit töötelefonile 6014331 kui ettemaks tehtud. Alati võite tulla reaalsele kontaktvastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7