Kas mul võib olla rinnavähk? 23.07.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere olen 13-aastane tüdruk ja mul on suur mure. Mul on rindadele tekkinud veresooned,mõned väikesed punnikesed,üks rinnanibu sisse tõmbunud ja sellised lillakad triibud. Kas võib olla rinnavähiga tegu? Olen väga mures.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et oled 13-aastane

Arvan kogemustele toetudes, et tegemist ei ole rinnavähiga.
Broneeri kohe aeg noorte nõustamise keskusesse, kus nõustatakse ja õpetatakse rinnanäärmeid kontrollima. Tulebki öelda, et soovid nõuannet.
Esmakordsel pöördumisel ei ole günekoloogiline kontroll ülivajalik, kindlasti tuleb öelda, et täna günekoloogilist kontrolli ei soovi, juhul, kui see on nii. Enamasti kõik soovivad, sest peas on muremõte: "Kas ma olen normaalne?"
Kindlasti tuleta meelde, kui vanalt algasid menstruatsioonid? Juhul, kui on alanud. Kirjuta üles menstruatsioonide esimesed päevad.
Noorte nõustamise keskused ongi selleks, et kuni 26-aastaseid noori aidata, õpetada, nõustada.
Kui väga hätta jääd, siis saada minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood ja telefoni number.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7