Pap -test 02.09.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, palun abi tulemuste tõlgendamisega:

110949001 Tsütoloogiline materjal emakakaelast Proov on adekvaatne, Lameepiteeli pindmise ja vahekihi rakud. Esinevad endotservikaalsete rakkude kogumikud. 373887005 ((NILM) Intraepiteliaalne lesioon või pahaloomulised muutused puuduvad).
Äitäh!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 37-aastane

Uuring on korras:
NILM (ingl negative for intraepithelial lesion or malignancy) – normaalse Pap-uuringu vastus:
analüüsis ei esine intraepiteliaalset lesiooni ega pahaloomulisi muutusi.
40-aastastele on ette nähtud EKVähi/ emakakaela vähi sõeluuring HPV/NAT, kindlasti osalege.
Kaasajal on tähtsaim ja informatiivsem uuring HPV (ingl human papillomavirus) – inimese papilloomiviirusele.
HPV vähki tekitavate tüvede vastu on olemas HPV vaktsiin Gardasil 9. Vanuse ülemist piiri ei ole määratud, väga soovitav.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7