Menstruatsioon kuuaega 05.09.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Umbes 27 päeva tagasi sai asutud kasutama rasestumisvastaseid plaastreid . Kahjuks on hetkel olukord selline,et kõik selle aja on menstruatsioon käinud ja järgi pole jäänud arst kõnedele ei vasta ja uue aja saaks alles kuuajapärast kas tuleks kiiremas korras pöörduda emose?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Esimesel kuul võib esineda pikka veritsust ja kui see ei ole rohke klompidena, siis kuhugi kohe pöörduda ei ole vaja. Tavaliselt pikem veritsus lõppeb teise kasutuskuuga. Võite järgmise originaali kasutada kohe ilma pausita ja kui veritsus lõppeb, siis jätkate skeemi järgi. Kui teise kuuga veritsus ei lõppe, siis on soovitav üle minna kombineeritud pillidele, mis sisaldavad östrogeenset komponenti 30mcg ( nt. Jeanine, Yarina, Lindynette 30).