Vastus 18.09.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Munajuha Tsüst
Munajuhad ühes saateanumas. Üks munajuha 6,5x0,7 cm, esineb paratubaarseid tsüste (A-C). Teine munajuha 6x0,7 cm, esineb paratubaarseid tsüste (D-F). Materjal 6-s ploks. Mikroskoopia: Munajuhade hatulisus on tavapärane. Epiteel on iseärasusteta. Esineb paratubaarseid tsüste. Maliigsust ei esine.
Emakas Inaktiivne endomeetrium
Mortselleeritud emakakeha materjal 76g. Materjal suheliselt ühtlase beežika-hallika ehitusega. Selgelt eristuvaid alasid esile ei tule. Materjal 4-s plokis. Mikroskoopia: Materjalis on tavapärase ehitusega müomeetrium. Endomeetrium on hinnatavas osas õhuke, inaktiivse morfoloogiaga. Adenomüoosi esile ei tule. Maliigsuse tunnuseid ei esine.
MIDA TÄHENDAB EESTI KEELES ET ARU SAADA

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Te kahjuks ei kirjuta põhjust, miks teil on emakas eemaldatud. Teil on eemaldatud emakas koos munajuhadega. Munajuhades on väikesed healoomulised vedelikukogumid ehk tsüstid ja emakas ning emaka limaskest on normaalsed. Midagi ohtlikku ei ole.