Nibusid ümbritsevad valged täpid/punnid 08.10.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on nomelt mõlemal rinnanibu peal,ümber sellised valged täpid/punnid kui neid pigistan tuleb välja pisike valge tükk kui neid välja aga ei pigista siis rinnad sügelevad kas neid on ohutu välja pigistada või ei? mida peaksin tegema ja kuhu peaksi pöörduma?
Rasedust ei esine kuid hetkel olen antibjotikumide ravi peal kuid need punnikesed ei esine aind siis kui rohte söön. lisaks on üks rind teisest palju suurem ning nibud ka tunduvad liiga suured olevat.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teie rinnad, rinnanibud ja nibude ümber olev ala ehk areaal on täiesti normaalsed. Individuaalselt võivad rinnad olla erineva suurusega, nibud erineva suurusega ning värvusega. Väikesed valged täpid on piimajuhade lõpposad ja see on täiesti normaalne. Neid ei soovita pigistada ega tihti ärritada, kuna sellest võib tekkida põletik. Midagi ohtlikku ei ole ja kindlasti muretseda ei ole vaja.