"sabakondi " valu 21.02.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 47. a-ne naine, olen olnud vahelduva eduga umbes 3 aastat iiveldusega hädas,uuringud on tuvastanud nii kampülobakteri kui helicob,, Eelmisel suvel iiveldus lakkas , põen al. 6. eluaastast südame reumat. Noorena olid rohkem südame probleemid, vanemas eas valutab ajuti terve keha.Pidevat ravi pole enam saanud, vaid valu korral Celebrexi ja Xefot.1987 aastal komplitseeritud emakaväline rasedus(arenes munasarjas) ,2 kuu pärast lõigatiPärast seda jäi survetunne pärakule, 3aastat uuriti jaDR Aro ja Sinimäe tahtsid lõigata, kuid loobusid.Sain abi altern ravilt.See on taust. Nüüd mure- poolest novembrist alates tundsin, et kõva peal istuda ei saa,alt oli ka ebamugav tunne ja pärakus paha, läksin naistarstile, arst leidis tupe vaje(song), aga istudes hakkas valutama "sabakont" , valu eriti hull pärast autsõitu(iste ebasobilik), detsembris pärast pikki sõite suur valu, ka öösiti, 23, dets läksin kiirabisse , olin terve öö valutanud, kontsulteeris nii närviart, naisteearst kui psühhiaater, sain xefo,kerge antidepr Cumbalta ja pool, 0,25 xanaxit( seda võtsin 2 ndlat). Tehti ka sabakondi röntgen jal eiti, et alumised kaared lahtised.neuroloog arvas , et see ei tohiks valu põhjuseks olla. et et ikka gün probleemid.nii tugevaid valusi pole enam olnud. Jäin lootma, et kui son g opereeritakse, lakkab ka valu, kui mingi närv surve all.19.jaan lõigati tupe song , päraku pool päris suur ja põie pool ka 2 õmblust. Lootsin, et asi korras. Peale opi ei istunud, sain valuvaigisteid ka ja nüüd kui umbes nädala olen istunud, sama lugu ja juba iga päev valu istudes- selgroo alumine ots ja valu ka kui istun puusanukil, valutab"pepu" ja ka nimmesse risti kiirgab valu. See algab umbes 1 tund pärast ärkamist.Tantsida, seista ,suusatada saan, siis on kena olla. Aga nel-jas kuu kannatada on juba hulluks ajav ja istuv töö ka- õnn, et oma mees ülemus, teen kodus pikali olles paberitööd. Dets. dr. Lepneri poolt kontr 10 sm ulatuses pärak ja dr. Inga Vaasna poolt naisteosa, vaagna ja kõhuõõne ultraheli ,markerid ja emakakaelats- , täisveri-kõik ok.Palun öelge, millise masina alla või kelle juurde pean minema?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks konsulteerida ortopeediga kes on spetsialiseerunud lülisambale.

Dr. Ain Pajos