insult+ 28.04.08 / Neuroloogia
Külastaja küsib:
Tere!
Olen 74 a . Ajuhemorraagia parempoolse hemipareesi ning motoorse afaasiaga aug.2002.a. plus adenoma prostata. Uriini retensioon kusepõies.Epitsüstostoom eemaldati ap.2003.a. Lisaks liikumispuudele on mul ka rääkimis - kuulmispuue. Tavaliselt arstid ei viitsi minu juttu ära kuulata!
2004.a. pean regulaarselt treeningpäevikut. Kuni möödunud aasta augustini olen iga kuu teinud vähemalt 10 km kõndi (kepiga toas) ja vähemalt 100 korrust trepil, vaatamata valudele või enesetundele. Võimelnud olen juhuslikult (enesetunne,abilised). Hüppeliigesest oli minu halvatud jalg kogu aeg natuke turses (1-2cm) ja sinakam.
2007.a. aug. läks minu jalg tohutult (10-15cm) paiste, algul ka palavik. Arvatavasti olin liigesele teinud võimlemisredelil liiga(see on minu arvamus). Halvatud jalg on ju tundetu! Ja ma rakendasin nn. "konservatiivset" ravi. Perearsti diagnoos - infektsoon. Ravi antibiootikum . Edasi Lääne-Tallinna Keskhaigla - ikka infektsioon. Ravi : antibiootikumi süstid 3x pävas 10 päeva+furatseliini mähis.Tulemus - turse ~5-6 cm ja absuluutne nõrkus. Siit küsimus: kas infektsiooni on võimalik kindlaks teha niiöelda "silma järgi" või ainult tavalist vereproovi kasutades? Või on kakluses saadud "sinikas" ka infektsioon? Teiseks, kas halvatuse puhul antibiootikum ei ole vastunäidustatud, kas ta haigusttekitavate bakterite hävitamise käigus ei hävita ka närvirakke?! Mida halvatul inimesel on niigi vähe järele jäänud! Või ma eksin? Nimi anti - vastu, bio - elu; st eluvastu!
Praegu ma olen jälle sattunud antibiootikumi ravi küüsi - krooniline bronhiit! Kuigi ma eelmisest ravikuurist pole veel taastunud!
Austusega Leo Kängseo.
Arst vastas:
dr Ain Pajos
Neuroloog
OÜ Neurodiagnostika
Turse, valu, kõrge palavik ja muutused veres viitavad kõik haigustekitajast tingitud koepõletikule (infektsioon). Kindlasti ei ole põhjuseks ülekoormus ega trauma. Kui haigustekitajat ei hävitata antibiootikumidega, on oht koekärbumisele (jala amputatsioon) ja otseselt ka elule. Nii et valikut sisuliselt ei ole.
Dr. Ain Pajos
6 748 591
Nõuanded teemal: Neuroloogia
Ärevushäired ja insult
Tere,
Sain teilt eelmine kord abi ärevushäirete, närvipõletiku ja Ekg küsimusega. Kuna 3x oli Ekg korras, siis vanusest lähtuvalt ei tohiks südames ohtu olla ja asi on psühholoogiline.
Vastas dr Ain Pajos
Insult võib tekkida igas eas ja ka ilma eelhoiatuseta, nii et sajaprotsendilist garantiid ei ole.
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika
peatrauma
ma enne kirjutasin kukkumisest trepikojas,kus sai pea viga,unustasin veel küsida mida tähendab subarahnoidaalne traumaatiline hemorraagia,kas see on insult?
Vastas dr Ain Pajos
See tähendab traumast põhjustatud verejooksu aju veresoontekelme alla. Soovitan lamamisreziimi ja probleemide korral kiiret neuroloogi konsultatsiooni.
Dr. Ain Pajos
6748591
Neurodiagnostika
MRT uuring
kui on olnud mini insuldi kahtlus, kas seda saab kindlaks teha MRT-ga või kompuutertomograafiaga, kuna hinnad on erinevad...või seda pole üldse võimalik tuvastada ,kui ainult oletada. Ja mida peaks silmas ...
Vastas dr Ain Pajos
Mrt ja CT uuring näitavad ajukahjustust kui insult on toimunud. Vältimiseks on oluline vererõhu, suhkruhaiguse, kolesteroolitõusu ja südame rütmihäirete ravi.
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika
Loe edasi
Neuroogia
Mehel oli 12 aastat tagasi insult. Insuldijärgsel kontollimisel Confidos tuvastati, et üks unearter kinni, teine osaliselt avatud. Aastate jooksul tekkis pöletav tõmbustunne vasakus küljes, mis on aina ...
Vastas dr Ain Pajos
Toodud andmetel sellele vastust anda ei saa. Tuleb küsida confidost.
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika
insult
insuldi tekkepõhjused
minu elukaaslased oli raske insult 2a tagasi tahaksin teada kas võib olla seos:
nimelt peksis mees teda 8 aastat igale poole ka pähe kui ta 3päeva tagasi ütles et viskas ...
Vastas dr Ain Pajos
Traumad tavaliselt insulti ei põhjusta. Riskifaktoriteks on kõrge vererõhk ja kolesterool, südamehaigused ja diabeet.
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika
6748591
Väikeaju insult
Tere!
Meie tädil (72.a) oli insult (versoone lõhkemine väikeajus). 5 päeva oli intensiivravi osakonnas (Kohtla-Järvel), kus tehti vajalikud uuringud ning nüüd on neuroloogia osakonnas. Tädi räägib ...
Vastas dr Ain Pajos
Insult ajus on väga tõsine haigus, mille prognoos ei ole alati ette määratav. Väikeaju kahjustus põhjustab tasakaaluhäireid , vahel ka nägemishäireid ja halvatusnähtusi. Kindlasti on vajalik taastusravi ...
Loe edasiInsult ja valud
Tere.sain 1,5 aastat tagasi peaajuinfarkti. Nüüd on mul paremal pool pidevad valud. Olen käinud taastusravil mitmeid kordi, aga valud ei taha üle minna, eriti käes ja peas.
Vastas dr Ain Pajos
On vaja selgitada kas valud on seoses ajukahjustusega, või tingitud muust probleemist (närvi - või liigesepõletikud näiteks). Ravi on erinev. Helistage tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos
insult
Tere.
minu vennal oli nädal aega tagasi insult,ehk aju veresoone ummistus.nüüd ajab ta segast juttu ja helistab öösiti.Kas see on jäädav või on see ravitav.
Margus
Ajuinfarkt
Tere!
Palun öelge, mis vahe on ajuinfarktil ja ajuinsuldil.
Aitäh!
Sirje
Vastas dr Katrin Kaarna
Tere!
Ajuinsuldi all mõistetakse tavaliselt lõplikku ajukahjustust. Rahvusvahelise klassifikatsiooni alusel võib insult olla
1. isheemiline insult e. ajuinfarkt, mis tekib kõige sagedamini ...
Insult
Kuidas aru saada niisugusest diagnoosist - koldeline insult (koldeid tekib kogu aeg juurde)? Autoõnnetusse sattunud inimene on juba 3 kuud olnud erinevates haiglates ja tõusnud juba omale jalale,kuid ...
Vastas dr Ain Pajos
Diagnoosiga (mitme)koldeline insult märgitakse haigusseisund mida iseloomustavad ajuvereringehäiretest tingitud kahjustused aju erinevates osades ja mis võivad olla tekkinud eri aegadel. Kaasajal on haiguskolded ...
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi