vertebraalarterist 18.11.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

käisin siin perearstil kaebusega peavalust vasakul pool meelekohas ja siis sain teada et mul vasak poolne vertebraalarter on arenguliselt kitsas kogu ulatuses ja parem poolne suhteliselt lai kas see on ohtlik?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Vertebraalarterite kulus ja läbimõõdus esineb sageli kaasasündinud arenguanomaaliaid mis on enamasti kompenseeritud nagu Teilgi ja probleeme ei põhjusta. Tavaline ühepoolsete peavalude põhjus selles eas on migreen.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika