Valud seljas, valu rinnus, uimasus, südame kloppimine 10.05.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Umbes kuu aega on seljas ja rinnus valu. Seljavalu on üle selja - abaluu kandis ning alaseljas. Peamiselt kõik vasakul pool aga mitte alati. Rinnus valu on vasakus rinnas - rinnanibu vahetus läheduses. Selline pisteline, torkiv. Annab endast koguaeg teada. Viimsel ajal on ka väsimust ning pea- ja kaelavalu esinenud aga need on 200 ibumetiiniga ära läinud. Samuti vasak käsi kipub tuimaks minema aegajalt. Täna on õrn õhupuudus ning selline kummaline väsinud loid olemine. Võib olla seotud ka sellega et koguaeg mõtlen sellele ja segab. Tahaks teada et kui EKG ja röntgen pilt (kopsud/süda) olid korras, siis kust selline vaevus võib tekkida? Tahab välistada kõik võimalikud halvad asjad.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Seljavalu abaluu taga mis kiirgub ette ja küljele viitab roietevahelise närvi ärritusele seoses rinnalülidevahelise liigese või diski probleemiga. Perearsti kaudu tuleks teha pildi rinnalülidest ja pöörduda neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika