Vibratsiooni mõju ajule 06.08.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Kolisime majja, mille aluskonstruktsioon ei ole ilmselt väga tugev ning naabri krundil asuv töötav jahutuspump tekitab majale pidevat vibratsiooni. Pikali olles tunnen, kuidas vibratsioon paneb voodi vibreerima ja sellega koos ka mu keha ja pea. Minu küsimus on, et kas selline lakkamatu vibratsioon ei mõju mu ajule kuidagi halvasti, st aju nö loksuks pidevalt mu kolju sees? Seetõttu on ka raskused uinumisega ja ärkan sageli üles.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Üldvibratsioon mõjub kogu kehale kahjustades nii veresooni kui ka närvisüsteemi. Vibratsioonikahjustuse suurust ajule on aga väga raske hinnata ja seda uuringutega tuvastada.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika