Meningioomi suurenemine 14.08.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Ajukelmepõletikku läbi põdedes haiglas ja peale haiguseperioodi tehtud MRT kontrolli käigus avastati meningioom mida soovitati käia kontrollimas iga 3 aasta tagant. Esimese kolme aasta jooksul on meningioom mõnevõrra kasvanud.
MRT vastus:
Saatediagnoos: D32.0 Peaaju kelmete healoomuline kasvaja. MRT peast natiivis ja kontrastiga, võrdluseks 30.12.2021 tehtud uuring. Paremal parietaalsel kolju siselestmel ovaalne lisamass mõõtmetelt suurem 9 x 6 -> 14 x 8 mm. Mujal leid tavapärane. Ajuparenhüüm koldeleiuta. Hall-valgeaine muster iseärasusteta. Liikvoriruumid sümmeetrilised, tavapärase laiusega. Koljuluud tavapärased. Paranasaalid ja mastoidid aereeritud. Tõenäoline meningioom paremal parietaalsel suurenenud.

Kas antud tempos kasv on normaalne või vajaks juba kirurgilist sekkumist?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks minna just neurokirurgi vastuvõtule asjast selguse saamiseks.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika