Potentsiaalselt neuroloogiline probleem? 12.09.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Juuli (2024) alguses tekkis kehas sisemine värin, mis halvenes kuumuse/liikumisega. Kõris pitsitustunne, mis halvenes söömisega (raske neelata ilma veeta, vahel rääkida, lõualiiges pinges). Ärgates ei avanenud hästi vasak silm, nüüdseks sümptom halvenenud- tükk aega silm pilgub (ise) kuniks normaliseerub. Algselt valus, suht kiiresti harjub ära, kuid kogu päeva püsib fotofoobia. Silmaarst tegi Schirmeri testi- niiskus 0. LOR ütles, et kurk kuiv ega uskunud, et joon rohkem kui 1,5 l päevas (joon). Ütles, et kui see tõsi, võib kahtlustada nt Sjögrenit. Reumatoloogile aeg kirjas, kuid pole veel käinud. Vahel lihastes-liigestes samuti jäikus. Öösiti sagedasti lihasspasmid (üle keha, tundub nagu saaks alguse selgroost, mitte vaid 1 jäse vms) ja vahel kaasneb sellega (vaid öösel) higistamine (väga kiire perioodi jooksul) ja südamelöögisageduse tõus. Käisin Synlabis ANA IgG testi tegemas, mis tuli negatiivne, kuid nagu aru saan, ei välista see veel 100% autoimmuunhaigust. Juuli lõpus jäin covidisse, pärast seda sümptomid süvenesid, kuid need algasid kuu varem, seega ei usu, et oleksid tingitud covidist. Hakkasin mõtlema, et ehk võib olla tegu neuroloogilise probleemiga? Tunnen, et perearst ei võta mind tõsiselt, seega plaanin tasulist abi otsida, juhul kui reumatoloogi juures midagi ei selgu. Sooviksin teilt nõu kas või selles osas, kas tegu võiks olla neuroloogilise probleemiga.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla kroonilisest ärevusest tingitud ajuregulatsiooni häiretega aga sees selgub vaid neuroloogi või psühhiaatri vastuvõtul. Ei soovita ise tegeleda oma haiguse diagnoosimise ja raviga.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika