Spinaalne stenoos 22.09.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tervist!

Ei taha operatsioonile minna. Millist konservatiivset ravi on võimalik teha? Paigal olles valusid ei ole.. Paremale jalale astudes on väga valus. Pikemalt kõndides valu väheneb
MRT uuringu vastus
kr nimmevalu klaudiukatsiooniga 10-15m +antefleksiooniga , kiirgumiesga paremasse reide ( ettepoole ) LEID: Kerge sinistroskolioos. Fassettliigesed on erineval määral artrootilised. Lõpp-plaatides on erineval määral rasvdegeneratiivsed muutused. Nimmediskide veesisalduse ja kõrguse langus ning kummumine. L2/3, L3/4 ja L4/5 tasemel on spinaalne stenoos kombineeritud põhjustel. Mõlemal pool on erineval määral neuraalavade ahenemine kombineeritud põhjustel.

Tänuga

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Esmalt oleks vajalik neuroloogi konsultatsioon - kas tegemist on närvivaluga? puusaliiges? Tuleks vältida raskuste tõstmis, kandmist, tuleb regulaarselt tegeleda ravivõimlemisega mis lähtub läbivaatuse tulemustest.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika