MRT näitas, et ajus rõhk kõrge 07.10.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

MRT tuvastas, et mul ajus rõhk on kõrge. Googeldasin selle kohta ja vastus hirmutab.
Esiteks pidi see tekkima naistel, kes ülekaalulised. Minul on 2023 märtsis tehtud maovähendusoperatsioon, millega tänaseks maas 54 kilo. Kas see sai tekkida juba siis kui olin veel ülekaaluline? Loen, et põhjustab peavalusid, tinnitust ja halba nägemist.
Need sümptomid mul kõik olemas. Tinnitus algas veebr.alguses. Kuulmisarst tuvastas augustis mõlemas kõrvas kuulmislanguse. Nüüd ei teagi, kas tinnitus tuli kuulmise langusest või sellest, et ajus rõhk kõrge? Lugesin, et on olemas rohud, mis leevendavad peavalu ja ka tinnitust. Veel oli kirjas, et võib nägemine ära kaduda! Kuidas nüüd edasi tegutseda? Tahan kuulda , mida Teie kui teine neuroloog asjast arvate?
Lisan MRT vastuse----
Teostatud keskmise väljaga MRT-angiograafia natiivis peaaju arteritest. Teostatud keskmise väljaga MRT-uuring peaajust natiivis (T1 3D sag - ref T1 cor, T1 ax, T2 3D Flair sag - ref T2 FLAIR cor, T2 FLAIR ax, T2 ax, SWI ax, DWI ax, ADC ax). 79203 79224 Võrdluses 11/2009 pea MRT Sella üle poole ulatuses täitunud liikvoriga "empty" sellale viidates, hüpofüüsi kude 3,5 mm paksuse kihina selle põhjal. Dünaamikas leid lisandunu. Lisaks vasakul Meckeli koopa piirkond laienenud ad 9 mm, mis samuti dünaamikas veidi süvenenud, oli 6 mm. Nägemisnärvide ümber SA ruum visualiseeritav, artefaktide foonil pole selgelt patoloogiliselt laienenud. IAC-d veidi prominentsed ja venoossed transversaalsiinused kitsama poolsed. Kortikaalsel liikvoriruumid dünaamikas veidi avaramad, ajuvatsakesed laiuselt dünaamikata. Käbikeha 10 mm tsüst dünaamikata. Supratentoriaalses valgeaines vaid üksikuid pisikesi T2/FLAIR hüperintensiivseid mittespetsiifilisi koldekesi, aktuaalset signaalimuutust ei sedasta. Ajuarterite TOF MRA-l verevoolu signaal normaalselt sedastatav, vasakul kulgeb AICA -ling IAC suule, selgelt ei komprimeeri näve antud uuringult hinnates. NKK-d õhustatud. - "empty" sella ja vasakul Meckeli koobas laienenud, muus osas arahnoidaalsed väljavõlvumused kohati veidi prominentsed-kas kliiniliselt on viiteid IIH-st?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

MRT pilt võib kajastada ka varasemat koljusisese rõhu tõusu. Asja täpsustamiseks oleks vajalikud silmapõhja ja liikvorirõhu uuringud milliseid saab teostada neuroloogia statsionaaris. Küsige oma neuroloogilt saatekirja.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika