Madal D-vitamiini tase 28.09.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Töötervishoiuarsti juures regulaarses kontrollis võetud vereproovist selgus D-vitamiini ebapiisav tase - 38.8 nmol/l.
Võtan nüüd ca nädal igapäevaselt 125 mcg (5000 IU) D3 vitamiini lisaks.
Kui pika aja pärast oleks mõistlik analüüsi korrata, et näha, kas olukord on paranenud?

Tunnen end viimasel kuul kohutavalt väsinuna, ehkki põhjust selleks justkui pole. Magades öösel alati vähemalt 7-8h, ei saa hommikul enam kergelt üles ning magan ka päeval, sest füüsiliselt lihtsalt ei jaksa midagi teha ega ülal olla. Muid kaebusi tervise osas pole. Kas see kohutav väsimus võib olla tingitud samuti vitamiinipuudusest?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Olen kohanud patsiente veel madalama D vitamiinitasemega ja neil puuduvad erilised vaevused. Väsimus on vaevus, millel võivad olla nii kehalised ja psühhilised põhjused. Soovitan pöörduda perearsti vastuvõtule ja kõike rahulikult hinnata, uurida ja leida lahendused.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi