Parem kehapool valu täis! 25.09.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Ei oska oma küsimusi paremini liigitada, kui perearsti alla. Põhimõtteliselt selle aasta jaanuari lõpus sai põetud koroonat ja alates sellest ajast ei olegi terveks saanud. Algasid sümptomid paremalt roiete kuni kubemini - gaasi tekkimisega soolde. Tunne on nagu seal oleks sool kogu aeg gaasi täis. Nii kui midagi söön hakkab meeletu möll seal pihta ja kõik on krampis. See kestis ja vahepeal sain külge A-Gripi, millega kaasnes kopsupõletik. Selle soolega seoses ei saanud ma süüa jahu ja pärmi tooteid. Siis suvel tekkis juurde paremale poole kurku tükk, valus koht neelamisel. Parem kõrv huugab ja valutab nüüd juba pidevalt, varasemalt lihtsalt vilistas. Kael valutab terve parema poole pealt eest ja tagant - sooned on nagu paistes - ultraheli ei näidanud midagi. Kõrva-kurgu-ninaarst tuvastas selle kurgu valulikusega seoses reflukshaiguse. Võtsin Nexiumi aga see ei muutnud midagi. Tänaseks on mul süda pidaevalt paha, terve parem pool valutab ülevalt alla - pea, kõrv, suu, limaskestad on paistes, lõualuu käib raksudes välja (sellega on mul aega näo-ja lõualuu kirurgi juurde), alumine huul valutab ja paremalt poolt paitseb pidevalt, kaelasooned, õlg, käsi, parem külg, puus ja jalg alla välja varvasteni. Reumatoloogi juures käisin, leidis verest Eo näidud paigast ära ja ütles, et perearst peab tegema ussimunade analüüsi, kuna veri näitab allergiat. Perearst ütles, et tema ei näe midagi, mille alusel analüüse edasi teha ja et minu probleem on psühholoogiline. Mõõganeelamisse moaga suhtes ei ole veel jõudnud, maorohtudest on mingil määral aidanud omeprazol. Alkoholi ei saa absoluutselt juua - kõris tekib taksitus ja neelamisraskus ja järgmine päev iiveldab terve päeva. See neelamise taksitus tekkis ka suve lõpus aga ta aeg ajalt on ja siis kaob ära jälle. Ja keel paremalt poolt valutab ka ja on rakuline. Olen seda kõike kurtnud pool aastat juba perearstile aga viimati sain küsimuseks, et mis te nüüd soovite, mida me teeme. Paluksin lihtsalt teist arvamust, kas tõesti mõtlen selle kõik välja või et mille alla sellised sümptomid üldse lähevad, et saaksin edasi liikuda lahenduse poole. Lisan pildi ka oma alumisest huulest mis valutab on paistes ja ilmselgelt põletikus. Mitte miski ei ole aidanud, kõik võimalikke kreeme sinna peale määrinud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalik, et tegemist on long-covidiga. Ja ikka hea koostöö oma perearstiga.

Head tevist soovides,
Madis Veskimägi