Valu kõhus 28.12.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Olen viimane kuu aega hädas valudega kõhu piirkonnas. Täpsemalt lööb valu välja nabapiirkonnast umbes sendimeeter vasakule. Vahpeal käib ka alakõhus korinad. Vahepeal suurenenud gaasid.
Käisin umbes 2 kuud tagasi gastroloogi juures mõõka neelamas. Tulemused olid korras ja ainuke mis leiti oli, et söögitoru klapp ei sulgu hästi. Nüüd aga on valud jälle tagasi. Oskate nõu anda kuhu peaksin edasi pöörduma või kuidas edasi et valu kaoks?
Endamisi siin juba mõtlen ikka kõike kõige hullemat. Et äkki soolekasvaja või miskit.

Loodan et saite probleemist aru.
Imelist pühade aega.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kõhukorinad ja nabapiirkonna valud ei ole iseloomulikud söögitoru klapi tagasivooluhaigusele.
Võimalik, et esineb mõne toidu, nt piima või gluteeni talumatus. Võimalik, et ka düsbakterioos või sooleärritussündroom.

Hea koostöö oma perearstiga !

Head tervist soovides,

Madis Veskimägi