Pearinglus , tasakaaluhäired ja torked/valud südames 18.05.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Märtsi algusest alates püsiv pearinglus , peavalu ,kõrvadetinnitus mõlemas kõrvas ,tasakaaluhäired ja aeg-ajalt valud südame piirkonnas , rinnus .Pearinglus tekkib ainult kõndides või füüsilisel koormusel , iga väiksemgi füüsiline pingutus näiteks koristamine , söögi tegemine ,vaiksel tempol jalutamine tekitab pearinglust nn laeval oleku tunnet , keha kisub tavaliselt ettepoole v külgedele , torkeid ja valu rindkeres tunnen iga päevaselt ka puhkeasendis , tinnitus ,vilin kõrvades on olnud 20 aastat , viimase kuu jooksul on tinnitus tugevnenud.Torked ja valud südame piirkonnas algasid 4 aastat tagasi ja esinevad mõnikord igapäevaselt näiteks paar päeva järjest siis paar päeva pole jne Eelmise aasta novembris tundsin valusi rindkere piirkonnas igapäevaselt, detsembris jällegi valusi peaaegu polnud .Mõnikord on tunne nagu süda jätab lööke vahele .

Hetkel teostatud uuringud _ peaaju MRT _ leid valgeaines mõni üksik aimatav mitte spetsiifiline T2 hüperaktiivne kolle .Leid normi piires .Südame EKG ja ultraheli korras . elktromügraafia korras . Kuulmisuuringus leitud kuulmiskahjustus paremas kõrvas , kõrvast MRT tehtud pole .

Neuroloogi ja perearsti arvates tegemist ärevushäirega , määratud ad ravi 3x päevas coaxil 12.5 mg . Ise mingit ärevust või hirmu tunnet ei tunne . Käidud psühholoogi juures , tema arvates pole psühholoogine probleem .

Hetke olukord siis selline et normaalne enesetunne on ainult lamades , ka istudes hakkab juba pea ringi käima , füüsilist ei talu üldse ,võrreldes märtsi algusega siis olukord on kehvem.Tööd teha ei saa .Täielik jõutuse tunne igapäev .

Eelnevalt olen rasket füüsilist tööd teinud 11 aastat (teedeehitus) iga aasta 3 kuud puhkust .Olen suitsetaja , hetkel loobunud ,suitsetasin 5 -20 TK päevas Alkoholi ei tarbi üldse .Tervis , üldine enesetunne ja füüsiline vorm oli kuni märtsini hea . Vererõhk tavaliselt 120-150 alumine 70 90

Küsimused _1 Kas oleks mõtet teha EKG koormustesti lindil , sest kaebused tekivad füüsilisel koormusel ?

2 Mida tähendab see MRT leid t2 kolle ? (Neorloog ei selgitanud )

3 Kas südameprobleemid saab ainult EKG ja ultraheliuuringuga välistada või peaksin tegema mingid lisauuringud ?

4 Millest võiksid kaebused olla tingitud ja mida saaksin hetke olukorras teha ?

Olukord tõesti juba raske sest tööd teha ei saa ja enamus päevast pean pikali olema , elu täielikult seisab , sest midagi füüsilist teha ei suuda Ad kasutanud 3 näd , minu kaebusi need ei muuda .Betaserc pearingluse vastu pole ka aidanud .
Ibustar 400 võtan iga päev peavalu vastu 2_4tk (natuke leevendab ,terav valu kaob ära täielikult peavalu ära ei võta) .

Ette tänades !

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teid on põhjalikult uuritud, ei ole leitud rasket kehalist haigust. Saan aru, et üks probleemidest on pearinglus, määratud on Betaserc-i. Kas on määratud Epley harjutusi, efekt ? Soovitan neid teha, googeldades leiate ülevaate, ka Teie perearst annab trükitult info koos soovitustega.
Kas on tehtud borrelioosi jt puukidega levivate haiguste analüüse ? Need annaksid infot võimalike põhjuste kohta.
Saan soovitada head koostööd oma meedikutega, kindlasti leiate lahendused.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi