Vitamiinipuudus 12.07.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Ma olen rauaga hädas juba aastaid, seoses siis vererohke menstruatsiooniga. Tean, et ka D on madal. Seda võttes, aga on hakanud kunagi süda peksma? Kuidas ma seda siis suurendan enda kehas?
31a olin rase ja kulges suhteliselt kaebusteta olenemata madalatest tasemetest.
Aga elasin mai kuus läbi nüüd raseduse katkemise. Võtan juba palju igasugu vitamiine.

Viimaste vereproovide vastused siis siin.
Mida need tähendavad?
Mis tähendab see kõrge amülaas?
Kuidas seda normi saada?

Kliinilise vere analüüsi vastus: WBC- 4,7*109/L RBC- 4,91*1012/L HGB- 107g/L HCT- 0,373L/L MCV- 76,0fL MCH- 21,8pg MCHC 287g/L PLT- 211*109/L LYM% 0,365 MXD% 0,105 NEUT% 0,530 LYM - 1,7*109/L MXD- 0,5*109/L NEUT- 2,5*109/L

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Amülaasi tõusu põhjuseid on palju. Täpsustada tuleks kõhunäärme seisundit. Teil esineb rauavähesus, sellest hemoglobiini langus. Uurida ühelt poolt kroonilist verekaotust, vererohke menses on sagedasem, selle ravi või leevendamine on võimalik. Teiselt poolt aga korralik, vähemalt 6 kuud kestev rauapreparaatidega ravi, rauavarude korralik täitmine. Koostöö arstidega.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi