Magu ja sapp 16.08.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mul mure tervisega. 4 a tagasi eemaldati sapp ja nüüd on hakkanud tekkima probleemid. Maos ebamugavus tunded ja rõhitsad jne. Reflux on olnud juba aastaid. Nüüd käisin magu kontrollimas ja vastus sellinne:Söögitoru iseärasusteta. Kardia jääb avatuks. Maos rohkelt sapisegust vedelikku. Mao seinad elastsed, limaskest punetav. Duodenum iseärasusteta. Kokkuvõte: Insuff. cardiae ventriculi. Gastrithis.(Sapirefluks makku.)Perearst kirjutas välja Nolpaza 40 mg ja soovitas võtta Mezym Forte. Lisaks soovitas juurde vitamiine(C ja D ja Magneesium)kuna olen paar kuud lisaks veel vaevlenud küünarnuki ja muude liigeste ja lihaste valuga (vahel isegi lõualuu nukid valusad ja hommikul tõustes jalad nagu pakud)millele arst ole diagnoosi pannud,vaid algselt kirjutati välja korraga kolme erinevat ravimit mida keeldusin võtmast,kuna minu arvetes ei tohiks lihtsalt niisama kirjuta rohtu igaks juhuks selle ja selle jaoks isegi tegematta üleüldist vereproovi.Nüüd siis soovitas võimelda aga tunnen ise et asi on millegis muus,kuna tekkis see kõik järsku. (Töökaaslasel oli parvo viirus ja tal olid väga sarnased sümptomid). Arst väitis selle peale,kui mainisin et äkki sain ka nakkuse ikkagi,et ärgu ma mõelgu üle jne. Olen ka aastaid vaevlenud kaelavaluga(käinud parafini ja taastusravi,mis ei aidanud). Tehti röngten ja vastus selline:Spondülogrammid kaelaosast. Lordoos puudub, asendunud kerge küfoosiga. C4/5, C5/6 lülivahemikud on kergelt kitsamad. Lülivaheliigesed on ealised. Luude struktuur on tavapärane.Lisaks on lipoom kaelal. Ei taha midagi halvasti öelda oma perearsti kohta aga olen hakkanud juba pikemat aega kahtlema temas. Tema jaoks olen ma kõigi haiguste jaoks noor ja on kordi kogemusi temaga eelnevalt ,kus ta ei taha kuulata mu muret tervise kohta ja hiljem tuleb välja et ikkagi mul midagi viga siiski on. Oleksin muidugi tahtnud oma vaevustega saada saaterkirja neuroloogile ja gastroentroloogile aga perearst ei näe vajadust ja mina olen nõutu. Tahtsin küsida siis kellegi arvamust,et kas ainult nolpaza ja mezym on piisav ravi minu probleemile,kuna 2 ndl on kestnud ravi ja tunnen et pole väga paremaks läinud. Üritan ka jägida toitumist aga tunnen seda sappi mis viskab üles ja ka väljaheide on sellinne happeline ja rohekas nagu oli mul tookord sapikivide ajal. Ehk saate soovitada midagi. Tänud!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Saan soovitada head koostööd oma perearstiga. Alati saab küsida teistelt spetsialistidelt teist arvamust, perearst kirjutab rõõmuga saatekirjad.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi