Punane lööve kehal 21.08.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Elukaaslasel tekkis kehale lööve, mis iga päevaga järjest hullemaks läheb.
Kas tegu võib olla allergilise reaktsiooniga pesuaine vastu? (Pesi uue ainega, pani hommikul riided selga ja õhtuks olid tekkinud punnid). Punnid väga ei sügele. Algul olid ainult õlgadel, rinnal ja seljal, kuid on edasi liikunud ka näkku ja jalgadele.
Millega võiks tegu olla? Elukaaslane viibib hetkel välismaal, mille tõttu pole perearsti poole võimalik kohaselt pöörduda, seetõttu loodan abi saada siit..

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Paistab olema roosa kliiketendustõbi. Leevenduseks allergiaravim suukaudu ja paikselt nahka rahustav salv, saab käsimüügist. Koostöö oma arstiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi