olen 30 aastane naine 25.05.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma ei tea millise valdkonna alla minu probleem läheb aga ehk oskate ikkagi aidata.
Minule isiklikult on olnud viimased kaks ja pool aastat olnud nii vaimselt kui füüsiliselt raske aeg.Nüüd olen pannud tähele,et mingil suvalisel hetkel hakkaks nagu pähe midagi rõhuma ja mille tulemusena tuleb meeleolulangus.Tekib igasuguseid musti mõtteid,võimendan asju üle ja tulevad meelde elus just halvad sündmused.Selline raske tunne peas ja meeleolu võib kesta minutist kuni .....tundideni.(kui see raske tunne möödub, tunduvad kõik asjad millest probleemi tekitasin nii jaburad ja enesetunne on nii kerge ja olen hakanud kartma,et jälle see rõhuv tunne tuleb tagasi)Selle tulemusena olen suutnud haiget teha oma lähedastele ja see ajab meid riidu jne.Meie pereelu probleemid on nüüdseks läinud juba nii kaugele,et ei oska enam lahendust leida.Selle tulemusena tuleb jälle minule pähe see raske tunne ja hakkabki pihta asi otsast peale.
Kas on võimalik,et selline meeleolu kõikumine ja füüsiliselt raskuse tundmine tingitud sellest,et olen kaks pool aastat kolmanda lapse sünnist ainult lastega olnud ja viimased kuud ka täiskohaga tööl käinud.Oma abikaasaga pole nüüdseks jah juba kaks ja pool aastat omavahel saanud olla ja meid seob vaid pidev rutiin ja kohustused.Ma ei tea mis teha aga tunnen,et oma musta maailmaga ma ei paranda midagi aga esimeste sammude jaoks vajan nõuannet,et mida teha...kas pean minema arsti juurde või ....?aga tahan väga jälle päikest enda ellu ja teistele mõnusaks kaaslaseks olla. mis mul ometi viga on?ja vabandust kui kiri segane tuli,ma ei suuda hetkel üldse keskenduda.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Probleemidering on Teil suur ja murekoorem raske kanda. Üksinda. Abikaasaga seob rutiin... Tehke Teist olenev, et ta Laste käekäigule õla alla paneb ja abi selles valdkonnas ainult materiaalne ei oleks.
Lapsed on ikkagi nr. 1, aga seda on ju vaja kuidagi tagada. Teie tööde-tegemiste ja puhkuse vahekord on veidi "nihkes" ja seetõttu närvilisus, meeleolu kõikumised tulevad kergemini esile, häirivad. Leidke võimalusi puhkuseks, selle kosutamiseks. (vt. ka Kodutohter, nov. 2001). Musta muret ja ka uneprobleeme saab rohtudega reguleerida, aga see ei ole ju asja tuum. Soovitan psühholoogi või psühhiaatri pole pöörduda ja südamelt kõik ära rääkida. Jagatud mure on ju jagatud. Ja selle "jagamise" käigus selginevad ka need probleemid, mida vaja selgitada. Saate uued rõhuasetused, alged uueks hoiakuks-suhtumiseks.
Alustaksin ikkagi PIHI-JUTUGA, s.o. oma murede-kaebustega pöörduge psühhiaatri (annab lisaks ka veidi meelolu või/ja uneprobleeme korrigeerivat rohtu) või psühholoogi poole.
Ilmajaam lubab ka "Hingepäikest". Murepilvi peame aga veidi ka ise Taevakaarelt ära pühkima - ja siis Ta paistabki.
Ja veel. Laste kasvatamisega seotud mured-raskused on selleks "pesupulbriks", mis "murevahu ja murepilvedega õnnepäikest ajutiselt varjutavad". Parajas koguses vajalik.
Kallistage Lapsi, nad vajavad seda. Seda vajate ka Teie.
Saate abi, leiate lahendid ja Päikese enda Lastes ning endas.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Kvetiapiin

Tere

Võtan kvetiapiini (25mg) iga õhtu unetuse jaoks. Hiljuti elus toimunud sündmused on põhjustanud mingil määral depressiooni ning ärevust. Tunnen, et kvetiapiin mõjub rahustavalt ärevuse ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kvetiapiin - hea rohi. Vaja ka harjutusi teha.

Vajame psüühika tasandi harjutusi (pingetest vabanemine, psüühika tugevdamine, psühhokliima paremaks muutmine, psühhohügieen).
Vajame ...

Loe edasi

Enesediagnoosimine.

Tere.
Mul on koguaeg meeletud hirmud iga haiguse ees, mida kuulen et kellegil on või internettist näen. Kui silma lööb näiteks valu mõtlen ma kohe kõik võimalikke silmahaiguste peale. Kui peaksin ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

ärge endale ega teistele diagnoose pange – see on ikkagi psühhiaatri teadmisi ning arstipraktika kogemusi vajav valdkond, Tänapäeval on elupuhune õppimine esiplaanil, tervis peab seda rõõmsalt ilmutama. ...

Loe edasi

Alventa võtmise lõpetamine

Tere

Mul on küsimus ravimi Alventa 37.5mg lõpetamisega. Olen rohtudega tarvitanud umbes 7 kuud. Raviarst ütles,et nüüd võiks ravi lõpetada, päevapealt.
Olen proovinud ravimit mitte võtta, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Samm-sammult annust iga nädal veerandi võrra vähendada 1-ne nädal jääb 3/4, teine nädala 1/2, kolmas nädala jääb 1/4.
Vajalikud on harjutused. tabletid -1/1, harjutuse võim treenides 9/10.

Loe edasi

Madal enesehinnang

Tere

Olen hädas oma vaimse maailmaga. Minu vanemad on olnud terve elu päris toksilised ja mul on olnud päris palju allasurumist ja oma tunnetega mitte arvestamist. Päris palju on olnud nende ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1. Harjutuste, vaimse-kehalise trenniga tuleb liigne stress maandda, siis saab ka paarisuhteid, ühisosa määratleda, suurendada. Siis suhtesihid paika panna.
2. Enneti Palve (esimene samm).
Olen ...

Loe edasi

Käitumishäired või mitte

Tere,
Olen 23 aastane noormees ja orientatsiooni poolest homoseksuaal. Minu probleem seisneb selles, et nt linnas käies võin ma pikalt jääda vaatama mehi kes minu jaoks kenad on, või nt ujulas riietus-/pesuruumis ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Sundmõtted ehk obsessiivsed mõtted tulevad soovimatult, vastu tahet, situatsioonist
sõltumata. Sellega kaasnevad kehalised-vaimsed-sotsiaalsed ebameeldivushäired.
Haiguskriitika on olemas – ...

Loe edasi

Depressioon

Tere olen juba aasta ravinud depressiooni ja algul oligi elu täiesti paigas ja kõik hea,aga viimane kuu on tunne et rohud ehk siis escitalopram võtan 20 mg ei aita ei suuda jälle midagi teha ja kurvameelsus ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

AD ravim annab 1/10 paranemise võimalusi, harjutused - 9/10.
Kui on probleeme - olge rõõmsad, on mida parandada, kõrvaldada, tugevdada.
Tegutsege - kehaline paranemne parandab psüühikat. ...

Loe edasi

Ärevushäire?

Tere!

Mul on elus üldiselt kõik väga hästi, aga poolteist aastat tagasi haigestus mulle väga lähedane inimene. Peale seda tekkis mul see, et ma ei naudi enam neid asju mis vanasti. Shoppamist, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ärevusnäire (vanasti öeldi ja mõeldi, et neurootik.
NB Kõik stressi maandavad võtted on kasuks, kõik depressiooni kõrvaldavad võtted-harjutused on kasuks.
Tervisepäevik - mida positiivset ...

Loe edasi

Lõhkine hing

Kuidas leppida sellega, et pean oma abikaasa saatma hooldekodusse (Parkinson, dementsus)?
Oleme koos olnud nelikümmend kaheksa aastat.
Viimasel paaril aastal sirutan aina sagedamini käe veiniklaasi ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Eakas inimene, uue tasandi füüsilised ja psüühilised võimed, ka haigustest Parkinson tervitab ka dementsusega. Seega dementsust kaks.
Hooldekodus järelvalve-abi 24h, kodused võimalused ei taga - ...

Loe edasi

Surma sisulised luuletused

Tere. Mul on mure oma 17a poja pärast, kes kirjutab surma sisuga luuletusi. Luuletusi on ta kirjutama hakanud hiljuti ja praeguseks hetkeks on neid juba 5.
Ta oli Kaitseliidu malevas, sai tuttavaks ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Soovitav on psühhiaatri jutul käia - selgub mis nende luuletusta põhjustajaks on.
Kehaline aktiivsus on oluline, piisav uneaeg samuti.
Tervislikud eluviisid. Iga tera tervise varasalve - ...

Loe edasi

Esperal 500mg

Tere
Võtan iga hommiku pool tableti esperal
Küsiksin kas esperal 500mg võib mõjutada vererõhku. See mängib ülesse-alla.
Vererõhu tabletid on mul juba aastakese peal!

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kõik mõjutab kõike. Erineva haiguste ravi tabletid võtta mitte korraga, vaid paari tunnise vahega,
Arstimine tabletiga Esperal on abivahend, põhivahend on uus eluviis, tervislik eluviis.
Head ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: