söömine 11.04.04 / Psühhiaatria
Külastaja küsib:
olen 19 a tytarlaps ja probleem söömisega.kaaluliselt kõik normis aga pekk mis on kõhupeal h2irib mind niivõrd et toitumine sassis.et kõhtu lamedaks saada peab n2geme palju vaeva . ma saan sellest aru aga kui kedagi trimmis kõhuga n2en proovin võimalikult vähe süüa ja hiljem kui see meelest l2heb siis söön kõik kaotatud tasa ja enam ei tunneta piire.kõik isu2ratav tuleb lõpuni süüa hoolimata kas on juba v2ga t2is kõht ja raske olla.kuidas tunnetada piire?mida tuleb süüa et oleks kerge seedida?
ainevahetus vist enamv2hem korras: söön palju -kaalun v2hem...
söön v2he --kaalun tunduvalt rohkem --->rasvarakud kyllalt targad et nn.dieedi ajal energiat talletada kõhupeale.
2kki depresioon?
Arst vastas:
dr Jüri Ennet
Psühhiaater
Erapsühhiaater
Peate enda põhiprobleemiks trimmis kõhtu. Istuva eluviisi ja vähese liikumise korral on see paljudele probleemiks, aga seda alates kuldsest keskeast. Noortel seda probleemi praktiliselt ei ole, aga teoreetiliselt (ja "mulle tundub" tasandil) küll. Kui see trimm oluline on, siis siin on esimesel kohal üldine kehaline aktiivsus, trenn, kõhulihaste harjutused. Tugevamad kõhulised on ka sünnitamisel olulised ja see on selle trimmi kõige suurem tähtsus.
Seega: tehke mõõdukalt trenni ja siis targad rakud ja energiavahetus korrigeerivad olukorda õigesti. Atleetidel-kulturistidel treenitakse võistluseelselt pea kõik nahaalune rasvakiht ära, tütarlastel on figuuri vaja, mitte anatoomia õpikut ja seega - veidi-veidi rasvarakke peab naiselike kehavormide tarbeks ikka ka olema. Toit olgu muidugi mitmekülgne, söömine rahulik, mälumine korralik. Vähese mälumisega sööb inimene füsioloogilisest vajadusest rohkem, ei tunneta piiri ja ka sealt see pekk.
Parimate tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet
Nõuanded teemal: Psühhiaatria
Unehäire
Tere,
minu lugu on siis selline, et jään magama ja järsku tunnen et hakkan üle kere värisema ning ei suuda ärgata. Pean väga pingutama, et ärgata, see tunne on väga jube, ei oska seda tunnet täpselt ...
Vastas dr Jüri Ennet
Mitteorgaanilised (s.o. funktsionaalsed, emotsionaalsetest ja psüühilistest pingetest tingitud) unehäired kuuluvad RHK-10 (Rahvusvaheline Haiguste Klassifikatsioon 10.-versioon) alusel ühte rühma söömishäiretega. ...
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi