Aidake! 26.02.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma olin täiesti keskmine tüdruk, käisin koolis,tööl, pidudel, tegelesin spordiga, võtsin osa üritustest ja suhtlesin palju.
Eelmise aasta kevadel, tabas mind järsku halb enesetunne:süda hakkas hirmsasti kloppima, käed jalad muutusid tuimaks, hakkasin värisema ja higistama, pupillid suurenesid, kartsin et suren..
Ja sellest ajast peale on siiamaani neid nn. hoogusid esinenud.Ma ei käi tööl enam, ei suhtle inimestega, ei käi pidudel, ei tegele füüsilise tegevusega, ühesõnaga täitsa teine inimene.Olen kaalust palju, kahvatu ja ..ma ei tunne ennast isegi enam ära!Ma ei julge enam isegi poes käia, üksi väljas käia, kardan et hakkab paha.Kui välja lähen, muutuvad käed jalad nõrgaks, süda klopib,tekib hirm,peapööritus ja kõik muu..AD-sid olen võtnud juba 2kuud.Muutusid veel ei ole, energiat on, aga hood kestavad!
Ma lihtsalt ei jaksa enam...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Reaalsed elusihid endale paika panna. Milles oled andekas või isegi geniaalne? (igaüks meist on mingis valdkonnas) ja sellega tegeleda. See on prioriteet nr. 1. Muud asjad jäägu sammu võrra tahapoole. Teine suur valdkond on töö- ja puhkerežiim kontrolli alla, muuta (töid korrastada, järjestada, vähendada) ja puhkus muuta toimivamaks. Julgelt puhata, eriti vältida seda nn pühapäevaneuroosi - ei saa (ei oska) puhkepäeval lõõgastuda. Lõõgastusharjutused, psühhoregulatsioon. vt. ka ärevushäirete kohta kirjutatut.
Optima medicina temperantia est! Mõõdukus on parim ravim!
Ka Buddha õpetus keskteest on seda 2500 aastat juba soovitanud.
Kesktee on õnnelikuks eluks vajalik ka tänapäeval.
Keskteed soovides,
Jüri O.-M. Ennet