Mõtteralli 05.04.15 / Psühhiaatria
Külastaja küsib:
Tere
Töötasin 2011 - 2013 kollektiivis, kus mõned kolleegid sepitsesid pidevalt minu vastu alatuid intriige. Mul oli väga keeruline ennast kaitsta, sest see oli justkui võitlus nähtamatu vaenlasega - enamik süüdistustest jõudis minuni häguste vihjetena. Nüüd on kogu see jama juba 2 aastat minevik, kuid võitlen ikka mõttes vanu võitlusi, vahel kurnatuseni! Raskeks teeb minu olukorra ka see, et mul ei ole käesoleval eluperioodil eriti midagi, mis mind innustaks ja tegevuses hoiaks.
Arst vastas:
dr Jüri Ennet
Psühhiaater
Erapsühhiaater
1) Kõik terad tervise varasalve tulevad kasuks - mis võimalik ja endale sobilik, seda kasutada.
2) Psühhiaatri jutule - annab kerget rohulist abi, et "mõtteplaat" oma vaenlaste jt teemadega ei ärgitaks, ei meenutaks, ei vaevaks - oleks vaid vajalikus aktiivsuses.
3) Tuleb leida oma elusiht, siht, milles inimene andekas on ja Loomisrõõmu tunda saab. Iga inimene on mingis valdkonnas andeks, kohati isegi geniaalne, aga see valdkond tuleb nö tavainimesel endas üles leida, geniaalsetel ilmneb see ilma otsimata.
4) Suurmeeste elulugusid on kosutav lugeda - suutsid nemad, suudad ka Sina, Andekas!
5) Tegutseda oma asjadega, kadetsejatega ei tasu enda närvienergiat kulutada - see olgu nende "rõõm" ja ajarasikamine.
6) Kesktee, mitte äärmused - selline oleks Buddha soovitus. Temal teisigi elutarkusi.
7) Psühhiaater aitab arstirohuga!
Jüri O.-M. Ennet
Nõuanded teemal: Psühhiaatria
Muutlik meel
Tere
Kas otsustusvõimetus ja muutlik meel võib ka olla mingisugune sümptom või haigus? Jään pidevalt mitme valikuvariandi vahele kinni ja peas käib selline mõtteralli - kas teha nii või teisiti ...
Vastas dr Jüri Ennet
Psühhasteenia on teatud iskutel teatud määral kaasasündinud käitumismuster, aga seda annab hoolsa treeningu ja harjutamisega muuta, kujundada soovitavas suunas. Paljudel juhtudel on see seotud üleväsimusega ...
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi