söömine 29.07.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 17. aastane noormees, tegelen spordiga aga üks probleem on söömine, olin väiksena juba väga valiv toidu suhtes, ning nüüdki söön aint teatuid toite, praktiliselt iga päev üks ja sama toit, on palju asju mida ma ei söö nt: (Liha,supid,praed,kastmed,konservid) ning neid asju on veelgi, ongi kaks valikut kas ma ei suuda mingit uut toitu proovida või ma lihtsalt ei taha seda toitu üldse, muretsen ka juba selle pärast, et kui ma kuskile lähen siis ma ei tea kas seal on sellist sööki mis mulle endale meeldiks.
Väiksena söin rohkem toite, kui nüüd, kui olen peaaegu täiskasvanu, ning mu toidulauast väheneb üha enam asju mida ma ei suuda süüa või ei taha isegi mitte proovida.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Praegusi söömisi teha mõttega - toitu mäluda 2-3 korda kauem ja iga mälumise juures mõelda: Seda suutäit rahulikult mäludes minu toitumine muutub iga päevaga tervislikumaks ja tervislikumaks.
Praegu turul-poes rohkelt puu- ja juurvilja, marju jne - proovida ja sama mõtte-mälumine.
Sport on väga hea ja seda jätkata. Piisavalt vedelikku (vett, toormahlad jne) et organism kuivale ei jääks.
Tee minu Palve esimest samma (vt Enneti Palve) - see rahustab-korrigeerib psüühikat, see masseerib siseelundeid ja mõjutab heas suunas kogu organismi.
Harjutused ja ennast KIITA!
Kõik saab korda,
igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet