Vanaema kaotas nägemise äkitselt 14.05.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Mure selline et mu vanaema kaotas nägemise äkitselt. Nüüdseks on juba kuuaega pime olnud. Põeb verevähki. Tehti tüvirakkude siirdamine. On psüholoogiliselt täitsa segi vahepeal. Kas nägemise kadu võib olla emotsioonudest? Kuhu pöörduda et nägemist taastada või mida ette võtta tema psühikaga. Ta räägib ainult surmast ja muud ei midagi. Ainult korrutab miks võeti tal nägemine. Näeks ta kasvõi 5cm ja siis hakkab jälle pihta et teda ei ole sellisena siia ellu vaja ja kõik on halb jne. Mida teah oleme väga mures.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Üks arsti mõte on - mikroinsult, sellega seoses on ka nägemise kiire kadumine võimalik.
Silmaarsti ja neuroloogi konsultatsioon annab siin selgitust, et kuidas ravida, kuidas tegutseda.
65-aastaselt surmamõtted ei sobi, liiga vara. Elusihiks ikkagi 95...105 - lähedased ju vajavad vanaema, kes lapsi ja lapselapsi elutarkustega ergutavad.
Rõõmsameelset tgeutsemist.
Jüri O.-M. Ennet