Minu tütrel on sel aastal kujunenud sõltuvus alkoholist 06.07.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Palun nõu ja abi. Mu tütrest on saanud alkoholisõltlane. Ta keeldub ise seda tunnistamast. Tal on hea kodu, mees kes teeks kõik oma võimuses, et abistada. Tütar ei ole nõus suhtlema mõistuse tasemel, vaid kaitseb oma alkodeemonit kõikvõimalike ja võimatute valedega. Ei ole suuteline hoolitsema laste eest. Olen kuulnud et alkoravile ja võõrutusele võetakse ainult patsiendi enda nõusolekul. Tütar keeldub ravile minema. Kas on mingi võimalus sundkorras ravile suunata? Tundub et tütar joob ennast surnuks. On kohutav tunne olla abitu. Palun abi. Kas on võimalik telefoni teel konsulteerida?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

On alkoholihaigete liikumine AA - anonüümsed alkohoolikud. Seda kanalit tasuks proovida. Wismari Haiglast saate infot. Kui on tütre jaoks keegi Autoriteet, siis selle Autoriteedi juures Pihtida, süda puhtaks rääkida.

Alkohoolikul puudub haiguskriitika, tema ennast haigeks ei pea
ja seetõttu keeldub arsti juurde minekust. Kuid alustada ikkagi narkoloogi
vastuvõtust.

Probleem on keeruline, vajab kannatlikkust.
Omapoolne soov-tahtmine on oluline ja kainele rajale astuda otsekohe,
päevapealt.
Õlu ei ole karastusjook, õlu on salakaval alkohoolne jook.

vt Uue Testamendi Jaakobuse kirja . Olge lausa rõõmsad kui satute mitmesugustesse kiusatustesse...Olge kannatlik ja see kannatlikkus vajab häid tegusid, et te oleksite täiuslik ja teil ei oleks mingitki puudust.
Jaakobus aitab!

Head tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet