Alkohol ja suitsetamine 29.08.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Jätsin alko joomise maha ja pole pea 2 kuud tilkagi võtnud, hea on olla, soovin jätkata!
Suitsetanud olen koguaeg, jätsin 2 aastat tagasi maha ja ei suitsetanud 1,8 kuud mitte ühtegi suitsu. Libastusin alkohooliga ja nüüd plaanin uuesti maha jätta. Kuidas edasi toimida, ehk arst või midagi saate soovitada!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Liigne alkoholism on iseloomulik vaesele ühiskonnale (mõned
riigid soodustavad alkolembust, sest alkoholihaige ei streigi, ei võitle
oma majanduslike õiguste eest, ei sega sala-alko ärimeeste tegemisi;
alkohoolikud surevad enne õiget aega ja ei koorma pensionirahasid
jne). Kuid alkohaige omaste aktiivsus võimaldab viinakuradi põrgust
välja rabeleda (kui põrguväravad seda veel lubavad). Kannatlikkust ja
võitlusvaimu! Lahendused on olemas. Ajage Eesti asja, Väljavalitu. Kui olete karskel rajal, siis
ajate ka teie Eesti Asja. Seega - ühiskondlik aktiivsus annab jõudu!
Tegitsege - lahendid tulevad.
Jüri O.-M. Ennet