Lamictal ja rasedus 21.09.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Mulle on ammu kirjutatud Lamictal 100mg, mida võtan 1 x päevas. Pole ammu psühhiaatri vastuvõtul käinud, vaid pikendan retsepti.

Juulis rasestusin ning jätsin kohe tbl poolitades järjest väiksemate annustega ravimi ära. Kahjuks rasedus peetus ning pöördusin taas ravimi juurde tagasi, alustasin jälle väikeset annustega.

Tegelikult sooviksin siiski uuesti last planeerida ning kuidas oleks õige Lamictali silmas pidades käituda? Kas jätta juba planeerides ära või oodata jälle testi tulemusteni ning siis lõpetada? Sest raseduse ajal seda ilmselgelt võtta ei tohiks. Loodetavasti polnud see ravim ka peetumisega seotud....

On ka mõni alternatiiv antud ravimile mida võiksin proovida (kasvõi käsimüügi toidulisandite jms osas)?
Mul ei ole diagnoositud depressiooni ega ärevushäired vms. Lihtsalt on olnud raskemad eluperioodid, millal see ravim mind on nagu toetanud. Hetkel ei oskagi hinnata, kas seda vaja oleks võtta.

Suur tänu kaasa mõtlemast!
Kõike head soovides :)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Raseduse eelne periood ja raseduse esimene kolmandik on eriti olulised loote arengule ja ravimite võtmine on ebasobiv - seegailma ravimita. Konkreetest infotsaagte ikkagi oma naistearsti käest.
Tervislikud eluviisid, rõõmus meel,vajalik puhkus.

Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet