Seksuaalsus ja depresiooniravimid 18.10.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Sooviks teada millised allpool nimetatud hetkel mulle määratud ravimitest mõjutavad negatiivses mõttes enim seksuaalset sooritust?
Seroxat 10mg. Lamotrigiin 200mg. Esprital/Mitrazapinum 30mg. Kvetiapiin 200mg.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravimina, toetusravimina, rahustina soovitan Espritali (15 - 30 mg õhtul). See korrigeerib ka meeleolu tervenemise suunas. Üks ravim - ja mitu head-vajalikku toimet.

Ravimi toime sõltub ka annusest - leida õige annus.

Tervislikud eluviisid, rahustavad harjutused - vt eelnevatest (Enneti palve esimene samm). Leida endale sobib ja siis harjutada.

Jüri O.-M: Ennet