hirm oksendamise ees 21.10.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere, kardan oksendamist piisavalt palju et mul söömishäired oleksid. see suvi oli väga raske söömisega, ma kaalusin 53 selle aasta alguses ja nüüd olen 48.4 (ma olen 169cm pikk) . ma ei julgenud üldse syya sest hirm oli et akki hakkan oksele, mul toesto juhtus see, see aasta aprillis, ja see oli nii jube, ja iga paev aprillist saadik on mul see hirm suurem
ja suurem olnud. ma tunnen nagu see votab mu elu üle… ma ei saagi minna mitte ühtegi päeva ilma et ma ei kardaks miks mu kõht imelik tundub, olen emos kainud ja seal arvati et ärritatud soole sündroom ja ärevus. mind ei huvita mis mul on ma lihtsalt tahan et see hirm ära läheks juba.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

a. Mine arsti juurde, psühhiaatri juurde – tema annab uusi soovitusi. Eelnevalt jaga oma muret Ema/isaga.
b. Aitab pudel veega – iga neelamine (lonks) rahustab seedimist.
c . Aitab Enneti esimene palve, vt varasemad soovitused.
d. Kasuta 3/3 mälumisreeglit, see on järgmine:
1/3 on tavaline mälumine, näiteks mäluda seitse korda ühte suutäit,
siis organism saab ebakvaliteetselt vajalikke aineid, energiat.
2/3 mälumine ehk 7 + 7 võrdub 14 kuni 15 korda mäluda ühte suutäit,
siis on söödud toidukogus optimaalne ja saadav energia kvaliteetsem.
3/3 on juba 7 + 7 + 7 võrdub 21 kuni 25 korda mäluda iga suutäit ja
selle juures mõelda, et mida soovin. Näiteks “iga mälumisega läheb minu
tervis-seedimine ikka paremaks ja paremaks. Olen täiesti rahulik”.

Head harjutamist, rõõmsameelsust,
Jüri O.-M. Ennet