HCG kasv 26.07.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Toimus ca 3 kuud tagasi spontaanabort 18 + 1 nädalal , IVF siirdamine oli, ei olnud külmast. Eelmine kord oli HCG 3 rasedusnädalal üle 11 000. Nüüd on Siirdamine külmast, 5 päevane embrio 05.07.24

Olen andnud vereproove iga nädal. Tulemused:
12.07 hcg 18.79 / progesteroon 20.5
19.07 hcg 287.91 / progesteroon 17.3
26.07 hcg 1677.15 / progesteroon 10.8

Miks on progesterooni tase langenud? Kas ja miks on nii madal HCG kasv? Kas on see halb märk?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 31-aastane

Kuna tarvitate Duphastoni ja foolhapet, siis hetkel muud juurde suure tõenäosusega ei ole vaja. Teie mure on arusaadav, kuid liigne muretsemine ei aita, vaid aeg annab arutust. Rasedus on üliväike ja lihtsalt numbrid ei ole kõike määravad. Olete noor, kõik läheb hästi. Kahjuks ma ei tea anamneesi, ega probleeme, ega ka seda, mida raviarst täpselt testib ja jälgib. Praegu täitke oma raviarsti korraldusi, saate ehk raviarstile ka kirjutada, paluda kaugnõustamist, ta vastab esimesel võimalusel.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7