Kas on võimalik rasestuda? 13.08.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Viimaste päevade esimene päev oli 21.07 ja kestsid 4 päeva , tsükli keskmiseks pikkuseks näitab äpp 29 p, olen vaatanud internetis erinevaid kalkulaatoreid ja need on natuke erinevad. Kaitsmata vahekord toimus 03.08 teadlikult, aga kardan, et ilmselt jäime hiljaks ?
Täna hommikul tegin varajase testi, aga täiesti negatiivne, kas võib olla et on veel liiga vara testiks või võimalus, et ei sattunud vahekord õigele ajale? Hetkel istun ja mõtlen kas võisin jääda.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 29-aastane

Kas saan õigesti aru, et soovite rasestuda ja sünnitada? Kirjutate, et: "Kuna mul on 2 last olemas...", siis olete ju heade kogemustega. Liigne mure, terviseärevus, liigne mõõtmine ja arvutamine ei tule kasuks. Lubage asjadel loomulikult kulgeda, olete noor, aega on. Kirjutage üles menstruatsioonide 1. päevad. Teate ju, et raseduse esimene tunnus on menstruatsiooni peetus ehk hilinemine, seda loetakse alates 36. menstruaaltsükli päevast. Kui menstruatsioon ei ole saabunud 35. menstruaaltsükli päevaks, siis 36. tsükli päeva hommikusest uriinist tehke apteegi rasedustest ja korrake neid üks kord nädalas.
Ärge unustage EKVähi emakakaela vähi sõeluuringut HPV/NAT 30-aastastele. 2024 aastal need, kelle sünniaasta lõppeb 4-ga ja 9-ga. Edastage sõeluuringu info ka tuttavatele.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7