Kevad näidud peale radiojoodravi 26.07.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Eelnevas infos tütre vanus.
Tütrel on olnud kilpnäärme ületalitus juba 16st eluaastast. saanud ravi tablettidega. Nüüd 1.07.24 sai radiojoodravi. Täna sai vereanalüüsi vastused - näidud kehvad. Kilpnäärme töö väga ägenenud.
Miks peale radiojoodravi kilpnääre nii võimsalt tegutesb
Aitäh!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärme ületalitluse süvenemine peale radiojoodravi on ajutine nähtus ja põhjustatud suure joodi koguse omastamisest kilpnäärme poolt. Radioaktiivsus hakkab kilpnäärme rakke hävitama tasapisi ja selle mõju saabumine võtab aega (kuni 6 kuud). Vahepeal peab patsient vajadusel võtma kilpnäärme talitlust pärssiivat ravimit (näiteks türosooli), kuni hormoonide tase normaliseerub.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.