Folaat 04.07.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere. Mul FOLAAT Alla normi 6,1 mis seda tekitab ? Muiduv eri korras .Kas folaat tekitab meeletut väsimust ? Dv vit näit korras ja B12 ka . Mis uuringut peaks veel tegema? Kas on oht et võib olla leukeemia ?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Folaat ei näita kindlasti mingit vähki, ka mitte leukeemiaid. D-vitamiin ei ole tervel inimeselt oluline uuring. Folaat ja vitamiin B12 on kliiniliselt olulised siis, kui inimesel on aneemia.
Soovitan pigem vaadata oma hemoglobiini väärtust. Aneemia võib põhjustada väsimust, vitamiinide hulk veres ei anna mingit enesetunde häiret.

Lugupidamisega
Marge Kütt