küsimus 05.12.17 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere
Sain äsja vastused: Folaat 18,56 nmol/l >7,64 Vitamiin B12 (aktiivne) /
Holotranskobalamiin 148,7 pmol/l >35,0. Kas tegu on juba liiga kõrge näiduga või mis järku jäävad?
Samuti on pikemat aega PDW 10,3 %, kas omab tähtsust?

Arst vastas:

Liisa Kuhi

dr Liisa Kuhi

Laborimeditsiini arst

Ida-Tallinna Keskhaigla

Tere!
Tänan küsimuse eest! Folaati ja holotranskobalamiini määranud labor on andnud vastusele vaid alumise referentspiiri. Nende vitamiinide puhul on oluline tuvastada eelkõige defitsiiti, mida Teil ei esine. Ma ei oska teise labori analüüse täpselt kommenteerida, kuna andmed on puudulikud, kuid arvude suurusjärgud ei viita liiga kõrgele näidule.
PDW on ebaoluline näitaja, kui Teie trombotsüütide arv (Plt) on korras.

Lugupidamisega
Liisa Kuhi