põiepõletik 20.01.25 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

umbes kolm kuud tagasi tekkis kipitustunne ureetra ümber, pärast põiepõletik ja nii kolme kuu jooksul kolm korda - pärast ravi kipitustunne ja paari nädala pärast uuesti põiepõletik. Olen külviproove andnud, kuid alles nädal aega tagasi leiti bakter corynebacterium aurimucosum (uriinikülv). Uroloogi vastuvõtule saan alles veebruarikuu keskel. Kas sellise bakteri puhul on vaja läbida antibiootikumikuuri? Kipitus- ja ärritustunne on jäänud.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui bakter on diagnoositud urini külvi abil, siis on kindlasti tehtud ka vastav antibiootikumide tundlikkuse paneel, millist ravimit on kõige otstarbekam kasutada. Seda otsustab teie perearst.
Kindlasti peate lisaks tarbima palju vedelikku, taimeteesid, vältima rohket süsivesikute tarbimist. Lisaks sobib kasutada Karpalaci ja Caneprhroni tablette järelkuurina. Kui olete perimenopausis või menopausis, esineb tupekuivust, siis on soovitav alustada paikse hormoonasendusraviga Vagifem. See aitab toetada normaalset mikrofloorat tupes ja kaitsta kusepõit korduvate põletike eest. Retsepti saab teha perearst või naistearst.
Esimesed 2 nädalat kasutate igal õhtul ja edasi regulaarselt 2 korda nädalas. Paikne asendusravi on elukestev.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

põiepõletik

Tülitan Teid veelkord. Kas põiepõletiku ajal on suguelu lubatud. Olen lugenud, et see võib olla üks põiepõletiku tekitajaid.



Merike

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Merike!

Suguelu ei saa Teile keelata mitte keegi, see on Teie eraelu, kus otsuseid teete vaid Teie ise. Kõik ümbritsejad on konsultandid.

Kui on arstlikult tõestatud ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: