Clormetin ja määrimine 08.07.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen võtnud kaks aastat Clormetini tablette. Eile õhtul (reede, 07.07.23) märkasin väiksel sidemel piiiisikest heleroosat tilka ega teinud sellest välja. Ainult tund hiljem tulid mul jubedad krambid ning vetsus käies paberiga tõmmates jäi paberile väga heleroosa/lillakas, pea nii vedel kui vesi, määre. Mul oli vaja võtta veel 7 tabletti, ehk üks nädal (r,l,p,e,t,k ja n). Täna, laupäeval, on mul ikka päris halb olla ja veidi määrib, eriti vetsus käies. Reisisin 30juuni vastu 1.juulit Hollandist, kus alaliselt elan ja koolis käin Eestisse suveks. Ajavahe on 1h. Tavaliselt olen Hollandi aja järgi tablette iga õhtu 22/23 vahel võtnud ,siis kui hambaid pesen, et oleks alati samal ajal ja ei unustaks. Praegu tekkisid mul mõned pikemad õhtud ning võtsid osadel päevadel tabletti alles kell 1 või 2 öösel (Hollandi aja järgi kell 00:00/01). Kas minu olikord võib olla sellest tingitud, et olen kauem üleval olnud ning oleksin pidanud ikka tublisti varem tabletti võtma? Mida ma peaksin tegema? Kas jätkama Clormetini võtmist kuni järgmise neljapäevani ning tegema tavalise 7-päevase pausi, või oleks kasulik kuidagi teistmoodi toimetada? Olen mures, sest abiellun 28.juuli ja soovin muidugi, et mul selleks hetkeks enam määrimise ning tsükliga proobleeme poleks….

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 22-aastane

Esmalt tuleb välistada STLI-sugulisel teel levivad infektsioonid. Pöörduge noorte nõustamise kabinetti, naistearstile või tellige analüüsid SynLabist:
https://ee.minu.synlab.ee/suguhaiguste-pakett-naisele/
Clormetini jätkake tavapärase skeemi järgi 21+7, märkige üles 7-tabletivaba päeva ja nimetage igale arstile kuhu pöördute. Alati võite tulla tasulisele eravastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7