Pikk määrimine 19.09.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Nädal tagasi hakkas kergelt määrima. Alguses piisas pesukaitsmest aga paaril päeval kasutasin ka tampooni. Siis mõtlesin, et äkki on ikka päevad.Veider oli see, et algasid tavalisest 12 päeva varem (juuni alguses lõpetasin billide võtmise ja esimesed 2 tsüklit olid 36 ja 37 päeva, määrimine algas 24 päeval) Kask päeva tagasi tundus, et määrimine lõpeb, aga nüüd on tunne, et päevad alles hakkavad. Kas selline pikk määrimine võib viidata mõnele tervise probleemile?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui veritsus ei ole rohke, siis jälgige pigem veel paar tsüklit. Kui pikemad määrimised enne oodatavat menstruatsiooni korduvad, siis pöörduge kontrolli.