Nexplanon iImplataat ja veritsus 27.07.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, mure selles et varasemalt olid mul väga vererohked menstruatsioonid ja prooviti paigaldada mirena spiraal aga ei õnnestunud armistunud emaka tõttu, ka erinevad pillid ei aidanud. Siis arst soovitas proovida Nexplanon implataati.Esimesed 2 nädalat tundus et oh ma olen oma probleemidele lahenduse leidnud kuna kõik vahepealsed määrimised kadusid ära. Aga siis jõudis kätte päevade aeg ja nüüd on määrinud juba järjest 2.5 nädalat nii et päevas kulub u üks side. See on suhteliselt väsitav. Kas või milliseid võimalusi mul veel oleks, kuna ei taha ka seda et koguaeg määriks.
Kas see võib veel muutuda kuna implataat on olnud alles veidi üle ühe kuu või jääbki nii et nädalaid määrib ja siis tulevad mõned üksikud nö päevade vabad päevad?
Arst ütles ka et üks võimalus on lasta emakas eemaldada kuna lapsi ma enam ei soovi 4 last olemas.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 37-aastne

Olen igati teie raviarstiga nõus: " Arst ütles ka et üks võimalus on lasta emakas eemaldada kuna lapsi ma enam ei soovi 4 last olemas."
Olles olnud Soomes tööalasel väljaõppel Turu Ülikooli Naistekliinikus võin öelda, et suuremad/arenenumad ja rikkamad riigid oleksid seda võimalust kindlasti juba pakkunud pakkunud.
Tuleb teha kõik selleks, et oleksite võimeline neli last üles kasvatama ja ka endale võimaldama normaalse eraelu- ja töölkäimise kvaliteedi. Lõpuks selgub ka see, et nn ravikulud tulevad põhjendamatult kõrged nii riigile kui ka teile endale-.
Nii ESS Mirena kui ka Nexplanon on vaid kollaskeha hormooni sisaldavad vahendid ja ei taga head tsüklikontrolli. Paljud patsiendid loobuvad neist just pidevate veritsuste tõttu, mis võivad kesta pool aastat ja enamgi. Nendega ei ole "päevad" vaid tsüklivälised veritsused, neid ei peagi märkima, vaid nimetama igale arstile, mis preparaadiga on tegemist.
Vähim operatsioon on LASH ehk emaka keha eemaldamine laparoskoopiliselt-torude kaudu. Alles jäävad emaka kael, munasarjad, munajuhad. Sõbrannadele öelge, et: "käisite ilulõikusel", abikaasale, et eemaldati vaid kasvaja või verejooksude põhjus. Alati võite tulla vastuvõtule teiseseks nõustamiseks.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7