Nexplanon ja pikalt kestev veritsus. 14.07.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere mul on mure pikaajalise veritsusega, märtsi lõpus sai paigaldatud rasedus vastane implataat. Aprilli alguses hakkas veritsus mis kestab siiani ja veritsus on üsna tugev ning peab tihti sidet vahetama. Kas on normaalne või peaks arsti juurde pöörduma.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Implantaat on oma olemuselt sarnane minipilliga ehk ei sisalda östrogeeni. Põhiline kõrvaltoime on pikad ebaregulaarsed veritsused. See ei ole ohtlik, vaid ebamugav. Eriti esineb veritsusi rohkemal-vähemal määral peale implantaadi paigaldust. See on väga individuaalne, kui pikalt veritsus kestab. Tavapäraselt see ajas väheneb ja harveneb. Aega antakse 6 kuud. Kui poole aast pärast esinevad ikka pikad häirivad veritsused, siis on soovitav implantaat eemaldada ja valida mingi muu rasedusvastane vahend. Rasedusvastane toime on olemas ja veritsuse vähendamiseks võite proovida traneksaamhapet ( Cyclocapron 500mg 3 korda päevas). See on sümptomaatiline ravi, mis sageli aitab veritsust vähendada ja vahel lõpetada. Retsepti saate kas oma naistearstilt või perearstilt.