Biopsia vastused 27.06.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

sain biopsia vastused. Kuid ei loe nendest midagi vàlja 😌 Ja arsti kôneni on veel nàdal.

MORFOLOOGIA

01/1(kell 12). Emakakaela bioptaat. Esineb lamerakulist sh intraglandulaarset metaplaasiat, mitmekihilise lameepiteeli kerget düsplaasiat ja koldelist p16-positiivsust. Normipärane silinderepiteel.

02/1 (kell 7). Pooltangentsiaalselt lõigatud emakakaela bioptaat. Esineb lamerakulist sh intraglandulaarset metaplaasiat, mitmekihilise lameepiteeli kerget düsplaasiat ja koldelist p16-positiivsust. Normipärane silinderepiteel.

181453009 emakakael
3577005 Lamerakuline metaplaasia
285836003 Emakakaela kerge intraepiteliaalne neoplaasia (CIN 1)/M740061 Dysplasia epithelii levis (I)
9482002 Inimese papilloomiviirus (HPV)

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Olete nakatunud HPV ehk inimese papilloomi viirusega, mis on põhjustanud teie emakakaelas kerged muutused ehk kerge astme düsplaasia/ vähieelse seisund CIN 1. See ei tohiks takistada rasestumist.
Kerge astme muutustest ja HPV nakkusest võib keha ajas ise vabaneda ja kohe midagi teha ei ole vaja. Järgmine emakakaela kontroll on vajalik teha aasta pärast.
Oluline on immuunsuse toetamine tasakaalustatud toitumise, piisava puhkuse jms. ning tupes normaalse mikrofloora tasakaalu tagamine. Kindlasti ei tohi suitsetada.