Biopsia uuringu vastused 09.09.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin HPV testi tegemas ning HPV 16 oli positiivne. Pärast seda läksin kolposkoopiasse ning vastused olid järgmised:

Protseduur: biopsia.
Transformatsioonitsooni olemasolu: on olemas.
Lesiooni histoloogiline diagnoos.
Lamerakuline intraepiteliaalne lesioon/emakakaela intraepiteliaalne neoplaasia: CIN1.
Näärmete haaratus lameepiteeli düsplaasiast: ei esine.
HPV-positiivne adenokartsinoom in situ: ei esine.
Stratifitseeritud mutsinoosne intraepiteliaalne lesioon: ei esine. Kaasuvad leiud: põletikust tingitud reaktiivsed muutused, strooma iseärasusteta, endotservikaalsed näärmed iseärasusteta.

Minu küsimus, mida see tähendab ning kas ja millised on ravivõimalused?

Aitäh!

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Olete sugulisel teel nakatunud HPV kõrge riski tüvega 16. See on põhjustanud teie emakakaela rakkudes kerge astme vähieelse seisundi ehk düsplaasia-CIN 1. Kerge astme puhul otseselt ravi ei ole vaja teha ja keha võib nende muutustega ise hakkama saada. Ehk kerged muutused võivad ajas ise taanduda. Samuti võib keha ajas ise HPV-st vabaneda. Väga oluline on tupes mikrofloora tasakaal ja piisav piimhappebakterite hulk. Soovitav on kasutada igapäevaseks pesemiseks pre-või probiootikume sisaldavat intiimpesugeeli. Samuti võite aeg ajalt teha apteegi käsimüügist piimhappebakteritega küünalde kuuri. Apteegi käsimüügis on olemas preparaat Papilocare, mida samuti on võimalus kasutada. Järgmine kontroll on vajalik teha aasta pärast.