Tuped imelik lôhn 25.09.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, tunnen et istudes ja liikudes tuleb tupest imelik lôhn voolust ega midagi pole täna istusin pikad püksid retuusid olid jalas ja tunnen väga rôve lohn on mingit rohtu apteegis mida voiks proovida, kuna mu naistearst ei vasta mulle ja ignoreerib motlesin kusin teilt olen mures ja piinlik kaija kuskil nii

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil võib olla tupe mikrofloora tasakaalu häire ehk bakteriaalne vaginoos. Esmasena kasutage apteegi käsimüügist pesemiseks pre-või probiootikumidega, kloorheksidiiniga intiimpesuvahtu või -geeli. Teiseks on apteegi käsimüügis olemas piimhappebakteritega ja/ või kloorheksidiiniga tupeküünlad. Kuuri ajal ei ole soovitav vahekorras olla ( 7-10 päeva). Kui teie kaebused ei taandu, siis palun pöörduge kontrolli.