Vedelikukogumid 21.10.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Käidud ühe teise murega ultaheliuuringus, kus selgus ka lisaks et paremas ovaariumis vedelikukogumid 3,3 x2,2cm ja 1,5cm. Vasakus
ovaariumis vedelikukogum 2cm.

Mis põhjusel see nii võib olla ja kas peaks muretsema?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Väikesed kuni 5 cm läbimõõduga vedelikukogumid munasarjades ehk funktsionaalsed tsüstid ei ole ohtlikud ja sageli seotud tsükli faasiga. Nende teket võivad soodustada hormonaalsed muutused tsükli jooksul ning need esinevad sagedamini enne oodatavat menstruatsiooni. Talitluslikke tsüste võivad soodustada hormonaalsed tasakaaluhäired. Seda tüüpi tsüstid taanduvad tavaliselt 1-2 tsükliga iseenesest ja reeglina ravi ei vaja.