Mikroskoopia analüüs 22.10.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kuna kordusvisiit arsti juurde on alles paari nädala pärast, sooviksin infot analüüsitulemuste osas. Tehti tupekaape mikroskoopia (Leishman-Giemsa ja Gram paneel), mille enamik väärtuseid "Ei leidu", kuid mõned tekitasid küsimusi:

Polümorfonukleaarid: 10-25 PMN/Epiteeli suhe 1
Grampositiivsed pulkbakterid: 5+++ Laktobatsillide laadsed
Mikroobide leid: Domineerib Grampositiivne mikrobioota
Mikroskoopia leid: Esineb tugev tsütolüüs

Kas tsütolüüsi näol on tegemist mõne haigusega või kas peaksin midagi vahepeal juba tegema kuni arstiaega ootan?

Chlamydia trachomatis DNA/RNA, Neisseria gonorrhoeae DNA,
Mycoplasma genitalium DNA/RNA ja Trichomonas vaginalis DNA/RNA testid olid negatiivsed.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 28-aastane

Peamine on jälgida kaebusi, kui kaebusi ei ole, siis ravi vajalik ei ole.
Tupe mikrofloora on igaühel erinev ja muutub, eriti peale vahekorda ja peale menstruatsiooni. Terve ja tugev organism saab nii pH- kui ka mikrofloora reguleerimisega hakkama.
Teatud juhtudel on vajalikud hooldustooted või ravi. Tsütolüüs esineb siis, kui on tarvitatud liigselt piimhappebakteritega hooldustooteid. Soovitus on nendega tagasi hoida. Võivad tekkida kaebused nagu kipitus, valulik vahekord, valulik urineerimine jms.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7